ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТОК

e-mail Друк

 

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ

 

Дівчатка та хлопчики по-різному дивляться і бачать, слухають і чують, говорять і мовчать, відчувають і переживають, діти кожної статі мають свої характерні психофізіологічні особливості. Психологи дають різні рекомендації батькам щодо виховання дівчаток. Серед них можна виділити кілька загальних правил, яких важливо дотримуватися.

1.Як правило, дівчата більш чутливі, ніж хлопчики. Вони часто сприймають слова і події близько до серця, для них важливо відчувати  підтримку батьків. Уникайте прямих вказівок. Бажано, щоб ваше спілкування з донькою було діалогом. Спробуйте стати друзями.

2.Не критикуйте доньку, особливо її зовнішній вигляд. Це призведе до формування почуття невпевненості у собі та комплексів. Якщо ви говорите про доньку з ким-небудь у її присутності, тема розмови, інтонація, враження мають бути виключно позитивними.

3.З пелюшок до плити. Виховання дівчаток часто зводиться до того, що на них з дитинства покладають непосильні домашні обов’язки. Не змушуйте доньку виконувати вашу роботу. Ви позбавляєте дівчинку дитинства, перетворюючи її на покірливу покоївку. У той самий час не слід забороняти їй допомагати вам. Довірте виконувати щось самостійно, наприклад, наводити порядок у власній кімнаті. Але в жодному разі не переробляйте роботу  за нею.

4.Виховуйте в доньці почуття впевненості в собі, уміння самостійно приймати рішення. Навчіть її спілкуватися без сліз і капризів.

5.Починайте з дитинства формувати вміння піклуватися і доглядати. Цьому сприяють не тільки ігри з ляльками, а й дбайливе ставлення членів сім’ї один до одного.

6.Підтримуйте захоплення доньки, розвивайте її таланти та здібності.

7.Не варто нав’язувати дівчинці свій смак. Краще подбайте про чистоту, охайність її одягу, навчіть доглядати за собою.

8.Ігри дівчаток спираються на «ближній зір», вони граються в обмеженому просторі. Ось чому для дівчинки важливо мати свій маленький затишний куточок.

 


Пам'ятайте, що найкращий приклад для наслідування – родина, у якій панують любов  та взаємоповага.

 


Ви знаходитесь тут: Батькам ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТОК