ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ М`ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ

e-mail Друк

ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ М`ЯЗОВОГО   НАПРУЖЕННЯ

 

Серед найбільш поширених причин, що викликають у дитини фізичну й емоційну втому - м'язова напруга. Вона виникає внаслідок недостатньої рухової активності, надмірного захоплення сучасними гаджетами, неправильної організації освітнього процесу. Втома дуже швидко розвивається під час письма, оскільки цей процес вимагає від дитини великого м'язового напруження, узгодження роботи м'язів рук, плеча, спини та очей. Тому важливо навчити дитину правильно та зручно сидіти, правильно та вільно тримати ручку при письмі, правильно класти й пересувати зошит під час письма.

Доросла людина пересуває аркуш паперу автоматично. Дитині справитися з цим набагато складніше. Пересування зошита має здійснюватися вільною рукою після написання кожного рядка. Розміщення зошита навкіс обумовлене зручним та економним способом письма. У цьому випадку ручка переміщується по колу з центром у лікті, виконуючи найменшу кількість пересувань.

Під час письма нахил кулькової ручки до поверхні аркуша паперу становить 50-60 градусів. Ручку тримають три пальці - великий, вказівний і середній. Вказівний палець не повинен прогинатися. Кінець ручки має бути направленим до плеча. Відстань від кінця кульки до вказівного пальця має дорівнювати приблизно 2 см.

Щоб уникнути зайвої м’язової напруги перед заняттями повторіть з дитиною прості правила:

1. Під час читання або письма тулуб тримай у прямому положенні, не притискайся до краю парти/столу. 
2. Ноги для опори тримай на підніжці або на підлозі. 
3. Обидві руки тримай на парті/столі. 
4. Книжку клади прямо, а зошит – навкіс проти середини грудей. 
5. Дотримуйся необхідної відстані 30-35 см від книжки (зошита) до очей або перевіряй так: постав лікоть і доторкнися вказівним пальцем до очей. 
6. Ручку тримай трьома пальцями – великим,середнім і вказівним без зайвої напруги, під кутом 45 градусів; кінець ручки спрямовуй до правого плеча. Не напружуй руку, коли пишеш. 

Зняти напругу допоможуть прості вправи.

 

Вихідне положення – сидячи на стільці. Кожну вправу бажано повторити 4-5 разів.

1.   Витягнути руки і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати їх протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці.

2.   Повільно опустити підборіддя, розслабитися і залишатися у такому положенні 2-3 с.
3.   Сидячи на стільці, піднести руки вгору, потім плавно опустити їх додолу, розслабити.

4.   Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих, повільно опустити вниз, видихнути.

5.   Зробити нахили і повороти голови.

Пам’ятайте, що навчання має приносити радість, а не шкодити здоров’ю.

 


Ви знаходитесь тут: Батькам ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ М`ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ