150-річчя Лесі Українки

e-mail Друк

150-річчя Лесі Українки

 

Я в серці маю те, що не вмирає!

                                   Леся Українка.

 

Ми живемо в епоху оновлення світогляду, а нове розуміння світової системи обов’язково приводить до нової моралі та психології. Новій торуємо шлях новій людині.

                                     Леся Українка.

 

            Є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних, красномовних слів, ні високих епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас змалечку, як голос матері, як сонячне світло, як повітря, як подих рідних просторів. До них належить ім’я нашої безсмертної ЛЕСІ УКРАЇНКИ.

            Мислителька, філософиня, геніальна мисткиня, талановита поетеса, прозаїк і драматургиня, критикиня і публіцистка, фольклористка, справжня патріотка і водночас жінка, що мала світлу й ніжну душу, уміла дружити й любити, не втрачала оптимізму й почуття гумору навіть тоді, коли знемагала від болю, Леся Українка створила художні полотна такої ідейної та естетичної сили й краси, такої глибини змісту, що вони з роками, з десятиліттями не тільки не старіють, а виблискують все новими й новими гранями, стають глибшими й дорожчими розуму й серцю читачів.

            Твори Лесі Українки пройняті волелюбними мотивами, щирими почуттями, вірою в духовну велич людини, її світле майбутнє. У свій час Іван Франко стверджував: «Україна, на наш погляд, нині не має поета, щоб міг силою і різносторонністю свого таланту зрівнятися з Лесею Українкою». А талановитий поет і літературознавець ХХ століття Микола Зеров підкреслював, що «з усім ліризмом своїх почувань, з усією напруженістю волі, з усім своїм культом нелюдської сили і мужніх чеснот, Леся Українка скрізь і всюди у своїй поезії зостається жінкою... вони тим і сильна, тим і займає свою власну постать в історії українського слова, що завжди поєднувала в собі пристрасті, Прометеєвим огнем пойняті пориви з нотами ніжності й самопожертви».

Творчість Лесі Українки – великий скарб не лише вітчизняної, а й усієї світової культури. 2021 рік оголошений роком ЛЕСІ УКРАЇНКИ з нагоди 150-річчя від дня народження.

 

 


Ви знаходитесь тут: Новини гімназії 150-річчя Лесі Українки