Новини ліцею

Декада, присвячена Дню української писемності та мови

e-mail Друк

За доброю традицією у стінах нашого ліцею з 21.10.2024 по 25.10.24 учителями української мови та літератури було проведено декаду, присвячену Дню української писемності та мови.
Вивчення української мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Оволодіння рідною мовою має бути потребою. Тому метою проведення декади є навчити відчувати красу рідного слова, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, формувати мовну стійкість ліцеїстів, почуття відповідальності за власну позицію в мовному питанні, розуміння небезпеки легковажного ставлення до питання мовної самоідентифікації.
У ліцеї №32 «Успіх» було проведено низьку заходів, присвячених цій події. Розпочалася декада із виступу 11-Б класу для учнів старшої школи «Шануймо мову колискову!» Також ліцеїсти підготували виставку стіннівок, учнівських ілюстрацій до творів українських письменників та конкурс малюнків. Було проведено мовну гру «Мафія у місті Моволенд», інтелектуально розважальну гру «Солов’їне шоу» і фотоквест. У ці дні стартував шкільний етап XXV Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика . 25.10.24. учні 9-11 класів та вчителі написали XXIV Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Отже, проведення предметного тижня не тільки поглибило знання з української мови, а й стало джерелом позитивних емоцій, мобілізації творчих зусиль і, як наслідок, підвищило мотивацію до вивчення рідної мови та культури нашого народу.

JOBS THAT DON’T EXIST ANYMORE

e-mail Друк

Чи знаєте ви, що раніше, ще до винайдення радарів, були люди, які день у день сиділи, слухали і попереджали інших про наближення ворожого літака? А чому лікарі під час  чуми носили маски, подібні до пташиних дзьобів? Про це та ще багато іншого цікавого учні 11-х класів дізналися під час дослідження професій минулого. Свої проєкти під назвою “JOBS THAT DON’T EXIST ANYMORE” вони представили на уроці англійської мови.

Відео

Декада екологічних знань

e-mail Друк

07 жовтня у стінах ліцею стартувала декада екологічних знань. Протягом цього періоду діти досліджували наслідки забруднення навколишнього середовища, роль води в природі та житті людини; працювали над проєктами «Біологічні способи очищення стічних вод», «Хімічні методи очищення води», «Екологічне мислення та екологічна свідомість», «Збережи довкілля!», «Вплив магнітного поля на живі організми», «Психологічна самодопомога. Керування емоціями та стресом»; виготовляли екологічні листівки; брали участь в екочеленджі «Будь Eco-friendly!» і акції «Годуй птахів правильно!». Під час вищезазначених заходів учні ліцею занурилися у проблеми сьогодення та намагалися знайти їх вирішення. Таким чином, наприклад, працювали над проєктом очищення води. Екологія та хімія тісно пов'язані між собою, оскільки хімічні процеси лежать в основі багатьох екологічних явищ. Учні досліджували ефективність різних хімічних і біологічних методів очищення забрудненої води, таких як: коагуляція, хлорування, озонування тощо. Робота над проєктами допомогла школярам не лише поглибити знання з хімії та біології, а й усвідомити важливість чистої води для навколишнього середовища та здоров’я людини.
На уроках фізики розглянули значення магнітного поля Землі для життя на планеті, антимагнітні речовини і їх застосування, внесок українських вчених у вивчення магнетизму, з’ясували вплив магнітного поля на живі організми, а саме: якість і швидкість проростання насіння; життя та здоров’я людини.
Шестикласники взяли участь у конкурсі малюнків «Збережи довкілля!», метою якого було привернути увагу молодших дітей до проблеми екосистеми України і світу, зокрема знищення природи в результаті війни, а також виховання у дітей бережливого ставлення до навколишнього середовища.
На уроках екології старшокласники працювали над темою «Екологічне мислення та екологічна свідомість» і створювали тематичні листівки. Вони брали активну участь в обговоренні проблем довкілля та шляхів їх подолання.
Не могли оминути увагою не тільки фізичне здоров’я людей, а й психологічний стан, адже живемо в надскладний час. Тому в рамках декади вирішили попрацювати над проєктом «Психологічна самодопомога. Керування емоціями та стресом». На уроках основ здоров’я учні презентували свої роботи, обмінялися досвідом різних методик психологічної самодопомоги та обрали найкращі для себе.
Щоб зберегти природу і допомогти ЗСУ, учасники освітнього процесу долучилися до акції «Ворогам кришка». Ми збираємо кришки від харчових упаковок, які потім будуть передані на переробку. Таким чином, підтримаємо всеукраїнський збір для потреб ЗСУ.
Протягом декади ліцеїсти брали участь в екологічному челенджі "Будь Eco-friendly!" і акції «Годуй птахів правильно!», метою яких було привернення уваги щодо стану навколишнього середовища в Україні. Ці заходи довели, що обов'язок кожного громадянина - дбати про довкілля. Учителі предмету «Пізнаємо природу» розказали, як і чим треба годувати пернатих друзів і безпритульних тварин. Діти прибирали місто, виготовляли годівнички, годували птахів і безпритульних тварин...
Учні вкотре переконалися, що дбати про екологію, природу і тварин не тільки приємно і корисно, а й необхідно для життя і здоров’я мешканців планети.

Європейський день боротьби із торгівлею людьми

e-mail Друк

18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Напередодні  в ліцеї відбулася виховна година «Як подбати про власну безпеку», на якій класні керівники розповіли про заходи, що можуть убезпечити людей. Під час бесід педагоги та учні підготували тематичні презентації та відеоматеріали. Надзвичайно цікавим і корисним видався захід, який провели одинадцятикласники для ліцеїстів 9-11 класів, метою якого було проінформувати дітей щодо проблеми торгівлею людьми, зʼясувати причини й ознайомити з формами торгівлі та ін.. Діти не тільки розказали про вищезгадані питання, але й провели інтерактивну гру на визначення стереотипних поглядів, підбили підсумки про факти і міти… Діти повинні зрозуміти, що торгівля людьми- це не просто проблема, яка існує десь у світі, і не вважати, що це ніколи «не стосуватиметься мене», а усвідомити ризики для кожного і ревно оберігати своє життя і здоров’я.

День працівника освіти

e-mail Друк

         

Допомога захисникам

e-mail Друк

Допомога захисникам

Cвято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника і захисниць України, День українського козацтва, День створення УПА

e-mail Друк

01 жовтня - особливий день, адже сьогодні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника і захисниць України, День українського козацтва. Тематичні заходи у стінах ліцею розпочалися напередодні такої багатої на події дати. Стартували з виховної години "Слава незламним захисникам", де класні керівники розповіли історію виникнення вищезгаданих свят, переглянули тематичні фото- і відеоматеріали, презентації, і, звісно, згадали випускників, що стали на захист України.
Зворушливим видався захід в актовому залі. На ньому пригадали загиблих випускників закладу: І.Бєлошицького, М.Галаку, А.Міщука, А.Єлісєєва, О.Гряника, які ,на жаль, уже ніколи не повернуться додому. Також говорили про відважних хлопців-випускників, що наразі стоять на варті суверенності країни. Надзвичайно цікавою була зустріч із Олександром Роменським, випускником 2013 року і захисником, який із перших днів повномасштабного вторгнення записався до лав ЗСУ (наразі проходить реабілітацію). Діти із захопленням слухали розповіді очевидця подій, які відбувалися на полі бою.
Учителі фізичної культури провели козацькі забави, під час яких учні не тільки розважилися, а й ознайомилися з тогочасними видами ігр.
Традиційно, учасники освітнього процесу вирішили підтримати наших незламних героїв - зібрали необхідне для захисників. Медикаменти, засоби гігієни, їжа швидкого приготування, смаколики, дитячі малюнки.... уже в дорозі до наших воїнів світла та добра.
Низький уклін вам, Захисники і Захисниці. Щиро дякуємо за можливість жити на вільній українській землі. Нехай Пресвята Богородиця оберігає вас від усіх негараздів, а козацьке коріння допомагає у боях.

Сторінка 1 з 124

Ви знаходитесь тут: Новини ліцею